Novinky

ČP CITY TRIATHLON Karlovy Vary 22.08.2015

Pro mě poslední Český pohár se konal v krásném centru Karlových Varů. Plavalo se v koupališti Rolava, cyklistika byla rozdělena na 3 okruhy v centru města+nájezd, depo bylo v prostorách před Thermálem a běh byl na 2 okruhy v ulicích Karlových Varů.

Start byl společný s juniory a s kategorií Open a vzhledem k chladnější vodě byl povolen neopren. Já plavala bez neoprenu a z vody jsem vylézala jako 2. dorostenka. Malou ztrátu se mi povedlo rychle smazat a utvořili jsme tříčlennou skupinku společně i s vedoucí juniorkou. Na kole se mi jelo parádně a tak jsem hned v prvním stoupání na Zámecký vrch utrhla a zbytek trati jsem odjela sama. Z depa jsem tak vybíhala na první pozici, ale jen s malým náskokem. Při běhu jsem náskok lehce zvýšila a tak jsem si v pohodě doběhla pro vítězství. Další odměnou bylo, že jsem do cíle dorazila celkově jako 1. žena a tak jsem zvítězila i v kategorii Open.

Evropský pohár Bled 05.09.2015

Můj poslední evropský závod se konal v Bledu ve Slovinsku. Závod byl specifický tím, že se jel na tratích super sprintu (0,4-13-3,3), ale i tak jsem se na tento závod moc těšila. Do Bledu jsme dorazili 2 dny před závodem, abychom potrénovali na zdejších tratích. Počasí nám moc nepřálo a ani v den závodu se nezlepšilo. Silný déšť a zima nám přípravu před závodem trochu zkomplikovaly.

Na start se postavilo 43 juniorek z 12 zemí. Start se mi povedl na výbornou a z vody jsem tak vylézala na 3.místě. Jela jsem v prvním balíku společně s dalšími šesti soupeřkami. Cyklistika byla na 2 okruhy. V posledním kopci jsem se neudržela a tak jsem přijížděla do depa na 6.místě s malou ztrátou na vedoucí pětici. Ze začátku se mi běželo špatně, ale zhruba po 1 km jsem se rozběhla a v polovině tratě jsem se dostala na 5.pozici. Běželo se mi výborně a tak jsem cca 300m před cílem předběhla další soupeřku a mohla si tak doběhnout pro 4.místo, které je zatím mým nejlepším výsledkem z evropského poháru.

Podpora města Příbram 01.04.2017

V roce 2017 mě finančně podporuje MĚSTO PŘÍBRAM. Děkuji velice za poskytnutí finančních prostředků, které mi umožňují se naplno věnovat triatlonu.

ČP Hamrman 16.07.2017

Opět na startu po dlouhé pauze!!!
Konečně jsem se znovu po pauze kvůli operaci kolene postavila na start závodu. Do závodu jsem byla natěšená a cítila jsem se dobře připravená.

Plavání byl velký boj, protože jsem startovali společně i s muži, takže to byl spíše box. Z vody jsem vylézala na průběžném 3.místě mezi juniorkami. Cyklistika byla bezháková, takže jsem se vydala na stíhací jízdu. V kopci se mi podařilo předjet obě soupeřky, které byly přede mnou a tak jsem na běh vybíhala už z prvního místa. Běželo se mi dobře a nakonec z toho bylo i celkově třetí místo mezi ženami.

Pro mě to bylo moc důležité vítězství a dodalo mi obrovskou chuť opět závodit! :)

Evropský pohár juniorů Tábor 30.07.2017

Na poslední chvíli jsem se rozhodla závodit na Evropském poháru. A bylo to správné rozhodnutí.
Na tomto závodě mi velmi záleželo. Tuto sezónu jsem byla poslední rok juniorkou a mým velkým přáním bylo získat aspoň jednu medaili z Evropského poháru. A v závodě jsem pro to udělala vše!

Bylo teplo, takže neopreny byly zakázány, což mi vyhovovalo. Z vody jsem vyplavala kolem 7.místa, takže jsem stihla první balík na kole. Na kole se mi jelo suprově, většinu cyklistické části jsem odjela na špici. Vše tedy rozhodoval běh! Po prvním ze tří okruhů jsme utvořili vedoucí skupinku společně ještě s jednou češkou, 2 Ruskami, Italkou a Slovenkou. Věděla jsem, že medaili mám na dosah a tak jsem se dřžela ve skupince co to šlo. V posledním okruhu jsme se oddělily s Italkou a Ruskou a bylo jasné, že si rozdělíme medilová umístění. Ruská závodnice nasadila veliké tempo, kterému jsem bohužel nestačila. S Italkou to byl velký boj až do samého konce. V posledním stoupáním cca 400m před cílem jsem nastoupila a Italka mě nezachytila. V cíli jsem padla vyčerpáním, ale nesmírně šťastná ze stříbrné medaile z EP!!!

Mistrovství světa juniorů Rotterdam 15.09.2017

Splnila jsem jeden ze snů!!! Díky 2.místu na EP jsem byla nominovaná na Mistrovství světa.

Jelikož bylo už chladno, plavalo se v neoprenech. Na start se nás postavilo 70 závodnic ze všech koutů světa. Průměrný plavecký výkon mi zajistil průběžné 40.místo. V depu jsem ztratila spoustu času, protože se mi při svlékání zasekl neopren na jedné noze. Balík mi ujel a tak jsem věděla, že musím na kole sjet co se dá, abych se opět dostala do závodu. Společně s Argentinkou jsme ujeli z balíku a ve 2.okruhu jsem se tak opět dostala do balíku, se kterým jsem vylézala z vody. Na kole jsem se cítila silná a tak jsem pracovala vpředu skupinky. Z druhého depa jsem vybíhala okolo 33.místa. Zhruba po 1 km jsem se rozeběhla a začala jsem předbíhat soupeřky přede mnou. Nakonec z toho bylo v cíli 25.místo, což je ze 70 triatlonistek celkem slušný výsledek.

tento závod byl pro mě obrovským zážitkem a také velkou zkušeností do budoucna.

Evropský pohár elite sprint Gran Canaria 18.03.2018

Po 14 denním soustředění na Kanárských ostrovech s českou reprezentací jsem se postavila na svůj první závod mezi dospělými. Závod se jel na tratích sprint triatlonu, což pro mě neznamenalo žádnou změnu z juniorské kategorie. Ze závodu jsem měla respekt a nevěděla, co očekávat.

Plavalo s neopreny a byly velké vlny. Plavání bylo jeden velký souboj se závodnice i s vlnami. Povedlo se mi však vyplavat velmi slušně a na kole jsme utvořily skupinku, která neměla velkou ztrátu na nejrychlejší plavkyně. Na kole jsem se cítila dobře a neměla jsem problém se v balíku udržet. Na běhu jsem z
tak mohla bojovat o co nejlepší umístění v TOP 20. Běželo se mi dobře a tak z toho pro mě bylo nakonec 14. místo!!!

S takovým výsledkem jsem vůbec nepočítala a byla jsem velmi spokojená.

MČR dospělých OH Brno 27.05.2018

Můj první start na olympijských tratích (1,5 km - 40 km - 10 km) a hned Mistrovství ČR!
Do závodu jsem šla s nejistotou, jak se vypořádám s dvojnásobnou tratí.

Plavecká část byla rozdělena 2 okruhy. Plavalo se bez neoprénu. Z vody jsem vybíhala na 3./4. pozici. Už v plavání se startovní pole rozdělilo a takřka už bylo o umístění rozhodnuto. Na čele suverénně dominovala Vendula Frintová, za ní Romana Gajdošová a na třetím místě já. Cyklistická část tedy byla spíše taková časovka, protože se neutvořila žádná skupinka. Celých 40 km jet o samotě pro mě bylo docela náročné. Bála jsem se dlouhého běhu, ale nakonec se mi běželo dobře a doběhla jsem si tak pro bronzovou medaili z MČR.

Mistrovství Evropy dopsělých ve sprint triatlonu Tartu 20.07.2018

Do Estonska jsme odletěli jako početná česká výpravy i společně s juniory, kteří zde měli také Mistrovství Evropy. Závod probíhal na tratích sprintu a tedy 750m plavání + 20km kolo + 5km běh. Pro mě to bylo první ME v elite. Na startu se mnou stálo dalších 48 závodnic.

Plavání probíhalo v řece. To bylo velmi náročné a řekla bych, že i trochu nespravedlivé. V řece se hodně točili proudy a některé závodnice už tak od začátku měli nevýhodné pozice. Polovina trati se plavala po proudu a druhá polovina proti proudu. Plavání se mi vůbec nevydařilo, hned na startu jsem se nechala zavřít a celou plaveckou část jsem se spíše trápila, nakonec jsem tedy vylézala z vody na konci startovního pole na 44.místě.
Cyklistika se jela na 4 okruzích centrem města. Celou dobu jsem se držela v balíku, ale bohužel se naše skupinka nijak nepřibližovala. Po sesednutí z kola jsem tedy musela co nejvíce bojovat na běhu, abych se ve výsledkové listině posunula o co nejvíce míst. Do běhu jsem dala naprosto vše, některé soupeřky předběhla a v cíli z toho nakonec bylo 36. místo.

Výsledek moc pozitivně nehodnotím. Sice kolo a běh jsem špatný neměla, ale pokud ztratím kontakt už v plavecké části, těžko se to dohání. Ale jsem ráda za nové zkušenosti a vím tak, v jaké disciplíně mám nyní největší rezervy.

Kalmar FISU World University Triathlon Championship 01.09.2018

Na začátku září jsem měla tu možnost odjet na Světovou univerziádu společně s dalšími 5 členy reprezentace. Univerziádu hostilo švédské město Kalmar. Prostředí i organizace akce byla naprosto úžasná! A závod se také vydařil.
Vzdálenosti byly na sprint tratích. Počasí nám moc nepřálo, od rána pršelo, bylo hodně mokro a a voda nedosahovala požadovaného limitu, takže se plavalo v neoprenech. Ačkoli mám radši plavání bez neoprenu, ve vodě se mi zadařilo. Trochu jsem se zdržela v depu při sundavání neoprenu, skupinka poodjela, takže jsem si potom sáhla opravdu na dno, když jsem se ji pokoušela asi 2 km dojet. To se mi podařilo a tak jsem byla součástí 2. balíku. Druhé depo jsem měla rychlé a tak jsem vybíhala do závěrečného běhu na cca 16.pozici. Běželo se mi dobře a dokonce se mi povedlo seběhnou i nějaké soupeřky z prvního balíku. Do cíle jsem doběhla na 14. místě z 53 závodnic!

Druhý den jsem byla ještě členkou české smíšené štafety. Byla jsem nasazená na první úsek a předávala jsem parťákovi na 3. místě! Zbytek štafety si také vedl velmi dobře a nakonec jsme dokončili na 6. místě.

Tento závod byl pro mě do této doby tím nejpovedenějším v sezoně. Celá akce byla super a moc ráda na to vzpomínám.

Eilat ETU Triathlon U23 European Championships 20.10.2018

Poslední a zároveň jeden z nejdůležitějších závodů v roce 2018 se konal v Izraeli. Pro mě to byl první start na Evropském šampionátu do 23 let. Moc jsem si přála zajet dobrý výsledek a na závod jsem se hodně soustředila.
Panovaly zde opravdu těžké podmínky pro závod. Teplota se na sluníčku pohybovala okolo 35°C. A to nás čekaly olympijské vzdálenosti a celý 10 km běh probíhal na silnici bez minimálního stínu. Z důvodu horkého počasí byl start závodu posunut na dřívější hodinu. Kluci startovali velmi brzo ráno, ale i tak my holky dokončovali běh v pravé poledne!

Plavalo se v moři bez neoprenu. 1500m bylo rozděleno do 2 okruhů (1000 a 500m), pak následoval poměrně dlouhý přeběh do depa. Do plavání jsem dala vše, protože jsem věděla, že musím být v kontaktu po plavání, jinak není šance na slušné umístění. Nebylo to takové, jak bych si představovala, ale na mojí momentální plaveckou formu to byl celkem slušný výkon. Na kole jsme utvořili početně menší balík (cca 6 závodnic). 40 km cyklistiky bylo na 6 okruzích, v každém s náročným stoupáním a následném prudkém sjezdu s nebezpečným kruhovým objezdem. V cyklistické části se to trochu promíchalo. Některé holky odpadali v kopci, některé spadli ve sjezdu. Do depa jsem přijížděla na cca 15. pozici. Běh byl spíše o tom, kdo to v tomto horku zvládne. Pár závodnic v běhu vzdalo. Na trati pro nás byly připravené chladící ručníky a vychlazená voda. Snažila jsem se vždy co nejvíce polít, abych se tělo nepřehřálo. Držela jsem si dobré tempo a dařilo se mi stále zmenšovat náskok soupeřek přede mnou. V posledním okruhu jsem byla 12. místě a trenér mě hodně povzbuzoval, že mám šanci na TOP 10. Našla jsem poslední zbytky sil a dala do toho vše. V cíli jsem padla vyčerpáním, ale spokojená s 10. místem z ME do 23 let!

Olsztyn ETU Sprint Triathlon European Cup 18.05.2019

V polském Olsztynu se konal pro mě v této sezóně již třetí Evropský pohár. Do Polska jsme vyrazili společně s juniory jako početná výprava.
Počasí nám moc nepřálo. Dny před závodem stále jen pršelo a čím víc se blížil závod, tak se i vzduch ochlazoval. Když jsme den před závodem testovali místní vody, všichni jsme dostali po skoku do vody šok. Voda měla pouhých 13,2 °C.

Můj start byl v odpoledních hodinách a po ranní bouřce se počasí naštěstí zklidnilo, silnice dokonce stihly uschnout, takže jsem se těšila na start! Povedl se mi dobře odstartovat a první metry jsem se dokázala prodrat dopředu, takže jsem se nedostala do žádné bitky. To byl důležitý krok k úspěchu. PO dlouhé době jsem zaplavala slušně a vylézala tak v popředí startovního pole. Vepředu byly 3 soupeřky, které nám trochu uplavaly. Já byla hned v druhé stíhají skupince, kde nás jelo asi 10. Na kole jsem dobře spolupracovaly a snažily se tak dojet uprchlice. To se nám úplně nepovedlo, ale jejich náskok jsme ztenčily na pár vteřin. Po rychlém depu jsem vybíhala na 5km běh ze 4. - 5. pozice. Do běhu jsem se snažila dát všechno, co v nohách po náročné cyklistice zbylo, ale ke konci mi už docházely síly. Nakonec jsem proběhla cílem na 6. místě! Tento výsledek je pro zatím v elitní kategorii tím nejlepším. Doufám, že se to bude i nadále stále posouvat.