Olsztyn ETU Sprint Triathlon European Cup

17. 05. 2019
V polském Olsztynu se konal pro mě v této sezóně již třetí Evropský pohár. Do Polska jsme vyrazili společně s juniorskou reprezentací, takže jsem byli velmi početná výprava.
Počasí nám moc nepřálo. Dny před závodem stále jen pršelo a čím víc se blížil závod, tak se i vzduch ochlazoval. Když jsme den před závodem testovali místní vody, všichni jsme dostali po skoku do vody šok. Voda měla pouhých 13,2 °C.

Povedl se mi dobře odstartovat a první metry jsem se dokázala dostat dopředu, takže jsem se nedostala do střetu se soupeřkami. To byl důležitý krok k úspěchu. Po dlouhé době jsem zaplavala slušně a vylézala tak v popředí startovního pole. Na čele byla tříčlenná skupinka , která nám trochu uplavala. Já byla v druhé skupině, kde nás bylo 10. Na kole jsme dobře spolupracovaly a náskok na čelo jsme zmenšily na pouhých pár vteřin. Po rychlém depu jsem vybíhala na 5ti kilometrový běh ze 4. - 5. pozice. Do běhu jsem se snažila dát všechno, ale ke konci mi už docházely síly. Nakonec jsem proběhla cílem na 6. místě. Tento výsledek je pro mne zatím v elitní kategorii tím nejlepším.